5 מיתוסים על מדיטציה

1. יש לי יותר מידי מחשבות, אין סיכוי שאצליח לעצור את המחשבות אפילו לדקה!


כולנו חושבים יותר מידי! מחשבות הם דבר טבעי, וכדי לעשות מדיטציה לא צריך לדעת לעצור לגמרי את המחשבות. התרגול והעבודה כבר קורית כשאני שמה לב למחשבות שנכנסות, ושוב ושוב בוחרת להזיז אותם ולחזור להתרכז פנימה בתוך הגוף. עם הזמן וככל שמתרגלים, מצליחים יותר בקלות להסיט את המחשבות הצידה. במדיטציית בריא״ה משתמשים הרבה בדמיון כך שקל יותר להתרכז בתרגול. כמו כן, המדיטציה מונחית מוכוונת ומודרכת כל הזמן, וזה מאפשר לשמור על הריכוז ולמקד את המחשבה בתרגול עצמו.


2. לשבת בישיבה מזרחית יותר מכמה דקות הינו דבר בלתי אפשרי עבורי!


ישנם מספר מצבים בהם ניתן לתרגל מדיטציה: בהליכה, בשכיבה, בעמידה, ובישיבה. רוב המדיטציות בטכניקת בריא״ה נעשות בשכיבה, תוך שימת לב להרפיה של הגוף, תרגילי נשימה עד להרגעת כל המערכות בגוף, ורק לאחר מכן נכנסים לתרגול עצמו.


3. איני מתחבר/ת לבודהיזם ולכל הקטע של הודו והרוחניקים!


מדיטציה היא כלי עתיק, והשימוש בו נצפה משחר הימים בבודהיזם, בהינדואיזם ואף ביהדות. אך השימוש במדיטציה יכול להיעשות כיום ללא כל קשר להשייתכות דתית, או לקבוצה חברתית. המדיטציות שאנו מתרגלים בטכניקת בריא״ה לעיתים עושות שימוש באותיות עבריות כטכניקה להטמעת תדרים עוצמתיים.


4. אין לי זמן לתרגל!


ישנה מחשבה נפוצה שמדיטציה חייבת להיות ארוכה כדי שתהיה אפקטיבית.

אך לא כך הוא הדבר. עבור מי שתרגול של 20 דקות ביום מהווה אתגר, ניתן להתחיל גם בחמש דקות של התכנסות פנימה, ולאט לאט להגדיל את זמן התרגול.  מובטח שאפילו תרגול קצר זה יעורר אצלכם שינוי גדול.


5.  יקח שנים עד שאראה תוצאות מהתרגול!


כל עבודה פנימה שאנחנו עושים מביאה לתוצאה. גם תרגול מדיטציה אחת לשבוע יקנה לכם ערך מוסף לתוך החיים הזורמים שלכם. מחקר שנערך לא מזמן מצא כי לאחר שמונה שבועות בלבד, נצפו שינויים במבנה המוח ובחומר האפור שמשויך עם זיכרון ויכולת עיבוד מידע.44 צפיות0 תגובות